Let us Pray
Geschreven door Anneke van Rooij Op 3 juli 2024
Let us Pray uit de film Change of Habit
Uitgezonden op 3 juli 2024
Elvis was een groot liefhebber van gospelmuziek. Hij heeft zelfs tot 3 keer toe een grammy award gewonnen met zijn gospelmuziek.
Toch vind je in de films van Elvis deze muziek niet of nauwelijks terug. Een uitzondering hierop is de allerlaatste speelfilm die Elvis opnam, Change of Habit.
Hierin schittert Elvis naast niemand minder dan Mary Tyler Moore. Het is een goede film met een redelijke diepgang.
Aan het eind van de film zingt Elvis Let us Pray.
Er bestaan twee verschillende versies van deze song. De song werd opgenomen op 5 maart 1969, speciaal voor de film Change of Habit. Dit gebeurde in de Decca Recording Studios in Los Angeles.
Twee jaar later werd de song onderhanden genomen en opnieuw geproduceerd. Deze geremasterde versie verscheen op het Elvis album You’ll Never Walk Alone. Deze versie werd opgenomen in september, in de RCA Studio B in Nashville.
De song is geschreven door Buddy Kaye en Ben Weisman.