Queenie Wahine’s Papaya
Geschreven door Anneke van Rooij Op 11 juni 2025
Queenie Wahine’s Papaya uit de film Paradise, Hawaiian Style
Uitgezonden op 11 juni 2025
De film Paradise, Hawaiian Style is een van de drie Elvisfilms die op Hawaii zijn opgenomen. Om aan de muziek een Hawaiiaans tintje te geven, bezingt Elvis hier de vrucht papaya. Zelfs in de jaren 60 had hij nooit kunnen vermoeden dat dit onschuldige liedje tot een rel zou leiden. Men zag in de titel Queenie Wahine’s Papaya namelijk een duidelijke verwijzing naar een bepaald vrouwelijk lichaamsdeel.
De schrijvers van de song, Giant, Baum en Kaye waren best nette heren en ik denk ook dat zij dit echt niet bewust hebben gedaan.
Daar komt nog bij dat Elvis de song in de film zingt samen met de toen nog zeer jonge Donna Butterworth. Tijdens het filmen was Donna pas 10 jaar oud. Op 4 augustus 1966 werd in de studio van Radio Recorders Elvis stem opgenomen. Ruim een jaar daarvoor, op 27 juni 1965 werd het instrumentele deel al opgenomen.