Steadfast, Loyal and True
Geschreven door Anneke van Rooij Op 4 maart 2026
Steadfast, Loyal and True iit de film King Creole
Uitgezonden op 4 maart 2026
Door velen wordt de laatste film die Elvis voor zijn diensttijd maakte gezien als zijn allerbeste film. Ik heb het over de film King Creole. In deze film komt het acteertalent van Elvis heel duidelijk naar voren.
Ook de muziek in de film wijkt af van de andere filmliedjes. De muziek is meer blues dan rock and roll. Uiteraard moet er in de film ook een wat zwijmelachtige ballad gezongen worden. Die ga ik u vanavond laten horen, Steadfast, Loyal and True.
Er bestaan zelfs twee verschillende versies van deze song. Een speciaal voor de film en een voor op een lp. Op de lp wordt Elvis begeleid door zijn achtergrondzangers The Jordanaires. Zij ontbreken in de filmversie. Op 16 januari 1958 neemt Elvis de song op in de studio van Radio Recorders in Hollywood. De versie met de Jordanaires wordt op 19 juni 1958 opgenomen. Vanavond gaan we uiteraard luisteren naar de filmversie. Sorry Jordanaires!